لوله

لوله های استیل در صنعت پتروشیمی، نفت و گاز، ساختمانی و صنایع کارخانجات مواد غذایی به کار می‌رود. در ادامه این مطلب انواع لوله استیل و کاربردهای آن در صنعت را به اختصار توضیح خواهیم داد؛

 

انواع لوله استیل از نظر روش ساخت:

لوله استیل مانیسمان:

این نوع لوله که به عنوان لوله بدون درز نیز شناخته می شود از طریق اکسترود، نورد و یا کشش میله های شمشی استیل و تبدیل آن به لوله توخالی تولید می‌شود. این نوع لوله به علت یکنواخت بودن آن از استحکام بیشتری نسبت به لوله هلای درزدار برخوردار است.

شماتیک فرآیند تولید لوله استیل مانیسمان

لوله استیل درزدار:

از جوشکاری ورق های استیل ساخته شده و نتیجه محصول به صورت لوله ای است تو خالی که سرتاسر دارای جوش است و نسبت به لوله مانیسمان استحکام کمتری دارد و در صنایع با فشار کاری کمتر استفاده می‌شود.

کاربرد لوله های استیل

در لوله های استینلس استیل به علت وجود مقدار قابل توجه عنصر کروم مقاومت به خوردگی بسیار افزایش یافته است و این مسئله و همچنین زنگ نزن بودن آن موجب افزایش کاربرد آن در صنایع مختلف گردیده است.

صنایع غذایی

در کارخانجات صنایع غذایی از جمله لبنیات جهت انتقال مایعات از لوله های استیل زنگ نزن (استینلس استیل) استفاده می‌شود. عموما در کارخانجات لبنی لوله استیل گرید 304 به کار می‌رود.

صنایع نفت و گاز

شاید عمده کاربرد مهم و اساسی لوله های استیل در صنایع نفت و گاز باشد که البته به دو صورت لوله مانیسمان و درزدار به کار گرفته می‌شود:

لوله های مانیسمان یا بدون درز به علت استحکام بیشتر نسبت به لوله درزدار غالباً در حفاری،کیسینگ گذاری، انتقال مایعات نفت، گاز، اسید و...، تاسیسات و پالایشگاهها به کار می‌رود.

اما لوله های درزدار با توجه به استحکام پایینتر نسبت به لوله مانیسمان معمولاً در صنایع غذایی و مواردی که تولید لوله بدون درز صرف هزینه و زمان بیشتری دارد، استفاده می شود.

شرکت سرو استیل با سابقه طولانی در زمینه واردات انواع لوله های استینلس استیل و کربن استیل، آماده پذیرش سفارشات شما می باشد.

 

پروفیل (قوطی)نبشی وناودانیورق